Lokaty bankowe od A do Z

Jak porównywać lokaty?

Jednym z lepszych sposobów na bezpieczne lokowanie pieniędzy są lokaty bankowe. Są to stosunkowo proste produkty bankowe, co nie oznacza oczywiście, że nie różnią się między sobą. Trzeba wybrać tę najlepszą dla nas.

Porównanie lokat - jak się do tego zabrać?

Najłatwiej jest oczywiście skorzystać z czyjejś pracy, czyli na przykład wybrać się na stronę internetową z rankingiem lokat. W takim miejscu zebrane będzie co najmniej kilkanaście propozycji lokat i będzie wykonane porównanie odnoszące się do najważniejszych kwestii. Zawsze bardzo wygodna jest szata graficzna tego typu serwisów, co umożliwia nam proste porównywanie oprocentowania dla lokat o określonym czasie zapadalności. Na takich listach znajdują się też zawsze kwestie dodatkowe, takie jak warunki, które trzeba spełnić celu założenia lokaty, na przykład posiadanie konta w danym banku. Będziemy w stanie odczytać wszystkie informacje odnośnie warunków samej lokaty, ale także dowiemy się wiele o banku, o jego praktykach i o tym, czy jest godny zaufania.

Kiedy już wybierzemy lokatę

Zazwyczaj wybranie w takim serwisie najlepszej lokaty nie jest specjalnie trudnym zadaniem i wystarczy na to tylko kilka chwil. Kiedy nam się to już uda, musimy jeszcze się upewnić, czy na pewno jesteśmy osobą mogącą skorzystać z takiej oferty. Wiele najlepszych ofert jest skierowanych do stałych klientów banków lub wręcz przeciwnie, do osób nie będących klientami banku. Często określone są też niezmienne sumy, w których trzeba się zamknąć i tak dalej.

Jeśli z powyższymi kwestiami nie ma żadnych problemów, dalsza część zakładania lokaty będzie już bardzo prosta. Niemal zawsze można to w całości zrobić online poprzez wypełnienie specjalnego formularza i zaakceptowania warunków lokaty. Kiedy wykonamy przelew na wskazane konto, rozpocznie się bieg naszej lokaty. Czasami jeszcze trzeba podpisać jakieś dokumenty, ale jest to wymóg już zazwyczaj zarzucany, ponieważ to my dajemy bankowi nasze pieniądze, a nie odwrotnie, po czym na koniec lokaty bank zwraca pieniądze tam skąd przyszły. Nie bójmy się pytać na infolinii banku, jeśli mamy jakieś wątpliwości. Wszystkie powinny być rozwiane przez przelaniem pieniędzy.

Zobacz
Komentarze (0)