Finanse dla Ciebie

Jak wygrać w lotto?

Czy pamiętasz, kiedy ostatni raz postawiłeś zakład w lotto? Jak bardzo byłeś podekscytowany, gdy czekałeś na swoją wygraną? Czy pamiętasz co myślałeś, że zrobisz ze swoją wygraną i jak wpłynie ona na Twoje życie? Być może pamiętasz też, jak oglądałeś losowanie i widziałeś swoje numery wylosowane z maszyny lotto. Jak to wyglądało? Czy czułeś się oszukany, czy może nie czułeś się tak samo? Pokażemy Ci drugą stronę medalu i bardziej rozrywkowy sposób na grę w lotto. Zobacz: Wyniki Lotto Plus.

System gry

Gracz wybiera 6 liczb z 49, aby wygrać w lotto. Istnieją dwa sposoby gry: jeden to metoda "wybierz sam", gdzie gracz wybiera swoje liczby; drugi to metoda "traf lub nie", gdzie komputer wybiera liczby za niego. Aby wygrać główną nagrodę, gracz musi wytypować wszystkie sześć liczb. Totalizator Sportowy przeznaczy na "szóstkę" 50% wygranej, z czego 36% trafia do "szóstki". Gracz, który poprawnie skreśli mniej niż 6 liczb, ma szansę na wygraną, ale jest ona mniejsza niż reklamowany milion złotych.

Prawdopodobieństwo wygranej

Ważne jest, aby zrozumieć, że szansa na wygraną w Lotto jest niewielka. Do obliczenia prawdopodobieństwa wygranej I stopnia wykorzystuje się wzór permutacji. Po szybkich obliczeniach, możemy stwierdzić, że prawdopodobieństwo wygranej 1 stopnia wynosi 1:13 983 816. Jest to niewiarygodna liczba! Pomocne jest obliczenie prawdopodobieństwa zabicia osoby co godzinę, aby zorientować się, jak duże jest to prawdopodobieństwo. Jeśli założymy, że 70-letnia osoba żyje 365 dni w roku i że żyje 24 godziny na dobę, to prawdopodobieństwo, że umrze w ciągu godziny wynosi 1:613 200. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się kupić los na loterii w punkcie sprzedaży loterii, masz 20 razy większe szanse na wygraną.

Sprawdź wyniki totalizatora sportowego na https://spokeo.pl/wyniki

pieniądze polskie

Jak dużo wydajemy

Lotto losowania odbywają się trzy razy w tygodniu: wtorek, czwartek i sobotę. Jeden los kosztuje 3 zł. Koszt jednego losu to 3 zł. Oznacza to, że na jedno losowanie wydajemy około 30 zł, czyli 90 zł tygodniowo. Jeśli założymy czterotygodniowy miesiąc i dwanaście miesięcy w roku kalendarzowym, to nasz gracz wyda rocznie na loterie prawie 4.500 zł. Dla większości osób jest to dużo pieniędzy, ale nie ma to porównania z milionami, które moglibyśmy "zarobić "...". Szanse nie są jednak na naszą korzyść. Istnieje sposób, aby "oszukać los".

Jak inwestować

Wyobraźmy sobie sytuację, w której gracz zamiast systematycznie kupować kupony Lotto, zmienia strategię gry. Zamiast kupować nowe losy na każde losowanie, przestaje je kupować! Te pieniądze można przeznaczyć na inwestycje na giełdzie. Warto rozważyć inwestycję w akcje, jeśli pieniądze będą trzymane przez długi czas, np. 40 lat. Aktywa kapitałowe, takie jak akcje, powinny w długim okresie przynosić średnio 10% zwrotu. Mogą być lata, w których stracimy kilkadziesiąt procent zainwestowanej kwoty i lata, w których zarobimy ponad 10%. Tę można zastosować po 40 latach. Zarobi dla nas prawie 2 000 000 zł. Inflacja może sprawić, że za 40 lat ta kwota będzie mniej warta. Ma rację. Jeśli inflacja wyniesie 2%, to w obecnej wartości waluty kwota ta będzie warta około 870 000 zł. Jest to nadal bardzo atrakcyjna kwota.

Podsumowując

Najlepszym sposobem na wygraną jest nie grać, a zamiast tego oszczędzać pieniądze. Musisz pamiętać, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Jeśli chcesz uzyskać wyższe oprocentowanie niż standardowe lokaty bankowe, musisz liczyć się z możliwością utraty zainwestowanego kapitału. Zalecamy inwestowanie w długim okresie czasu, w dobrze zdywersyfikowany portfel inwestycyjny oraz ciągłe poszerzanie swojej wiedzy na temat inwestycji.

Więcej znajdziesz na https://spokeo.pl/

Zobacz
Komentarze (0)